Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?

Rodosto Çorlu Tercüme Ofisi ile çevirileriniz hız ve kalite birlikteliği ile gün içinde teslim edilmektedir.

İletişim

Taahhütname Tercümesi

Taahhütname; bir işin yapılması, bir şeyin teslimi gibi konularda, kişinin işin yapımı ya da teslimini kendi ad ve hesabına üstlendiğini belirtmek amacıyla düzenlenen belgeleri ifade etmektedir. Şirket söz konusunda olduğunda ise taahhütname kapsamı değişmekte ve farklı bir uygulama yapılmaktadır.

Taahhütname Hazırlanırken Nelere Dikkate Edilmelidir?

Taahhütname içeriği sade ve sadece bahsi geçen konu üzerinden hazırlanarak oluşabilecek sorunların kabul edilmesi konusunda kişi ya da yetkili tüzel kişinin tarih atılmak kaydı ile imzaladığı evraktır. Bu evrakta yasal yolların açık olacağı konusunda not düşülmesi de gerekmektedir. Yapılacak olan iş ya da devir işlemleri örneği gibi pek çok konuda taahhütname hazırlanabilir. Taahhütname çevirisi için genellikle borçlanmaya yönelik olup uluslararası hukuksal kuralların içerisinde yer alır.
Rodosto Çorlu Tercüme olarak etik değerleri asla unutmadan işlemlerinizi gerçekleştiriyoruz.

Taahhütname Hazırlanırken Nelere Dikkate Edilmelidir?

Taahhütname çevirisi içeriği sade ve sadece bahsi geçen konu üzerinden hazırlanarak oluşabilecek sorunların kabul edilmesi konusunda kişi ya da yetkili tüzel kişinin tarih atılmak kaydı ile imzaladığı evraktır. Bu evrakta yasal yolların açık olacağı konusunda not düşülmesi de gerekmektedir. Yapılacak olan iş ya da devir işlemleri örneği gibi pek çok konuda taahhütname hazırlanabilir. Taahhütname genellikle borçlanmaya yönelik olup uluslararası hukuksal kuralların içerisinde yer alır.
Rodosto Çorlu Tercüme olarak etik değerleri asla unutmadan işlemlerinizi gerçekleştiriyoruz.

Yazılı Kurallar Nelerdir ?

İnsan ilişkilerinin her geçen gün karmaşık hale geldiği günümüzde sözlü kuralların herhangi bir hukuksal yükümlülük taşımaması taahhütnameyi yazılı kurallar içerisine yerleştirerek kişisel ya da tüzel kimliklerde hakları hukuksal açıdan garanti altına alır.

Bankacılık sektöründe taahhütname sık kullanılır. Bankacılık kurallarından biri olarak ödenmeyen kredilerin geri alınmasına yönelik taahhütname can simidi olmaktadır. Taahhütname imzalayan kişi ya da tüzel kişilik taahhütnameyi gerçekleştirmediği takdirde yasal süreç başlamakta ve yasal süreç sonunda hapis ile cezalandırılması kaçınılmaz olmaktadır.

İş konularında taahhütname, konut alırken hazırlanan taahhütnameler, kiracı taahhütnameleri, banka taahhütnameleri, devir teslimat taahhütnameleri, GSM operatörleri, dijital abonelikleri gibi pek çok konu ile ilgili taahhütname zaman içerisinde karşılaşılabilecek taahhütname örnekleridir.

İş konularında taahhütname, konut alırken hazırlanan taahhütnameler, kiracı taahhütnameleri, banka taahhütnameleri, devir teslimat taahhütnameleri, GSM operatörleri, dijital abonelikleri gibi pek çok konu ile ilgili taahhütname zaman içerisinde karşılaşılabilecek taahhütname örnekleridir.

Taahhütname Tercümesi İçin Noter Şart Mıdır?

Alacaklı ve borçlu arasında hazırlanacak taahhütname çevirisi içeriği hazırlandıktan sonra imza altına alınabilmektedir. Ancak daha büyük ve karmaşık ilişkilerde noter tasdikli taahhütname hazırlanması daha uygun olmaktadır.
Hak kaybı olmaması için noter ve hatta icra dairelerinde yapılan taahhütnameler baz alınmaktadır. Bazı taahhütnamelerde iptal edilme sürecinde iptal cezası altında borçlu tarafına yüklenen borçlar ile karşılaşmamak için bilirkişi desteği ve noterliklerde hazırlanan taahhütnameler önemlidir.

Rodosto Tercüme Bürosu tüm dünya dillerinde tercüme deneyimi ile firmaların taahhütname çevirisi ihtiyaçlarını da üstün tercüme kalitesiyle karşılamakta ve gerektiğinde yeminli tercüme hizmeti de sağlamaktadır. Çorlu Tercüme Ofisimizde 52 farklı dilde hizmet veren tam zamanlı çalışan tercümanlarımız bulunmaktadır. Bu tercümanlarımız ile acil çeviri ihtiyaçlarına çok hızlı ve kaliteli çözümler üreterek müşterilerinin her konuda çözüm sunmaktayız.

Rodosto Tercüme Bürosu, bütün dünya dillerinde ve tekniklerinde tercüme deneyimi ile firmaların taahhütname çeviri ihtiyaçlarını da üstün tercüme kalitesiyle karşılamaktadır. Ve gerektiğinde yeminli tercüme hizmeti de sağlamaktadır. Tam zamanlı çalışan tercümanları ile acil çeviri ihtiyaçlarına çok hızlı ve kaliteli çözümler üreterek müşterilerinin her konuda çözüm ortağı haline gelmektedir.

Web sitesi, e-posta ve Whatsapp gibi iletişim teknolojilerini de kullanarak müşterileri ile iletişim kolaylığı sağlayan, gizlilik ve güvenlik garantisiyle çalışan firmamız, en kaliteli, en hızlı ve en uygun fiyatlarla hizmetinizdedir.

Çorlu Tercüme Bürosu iletişim bilgileri:
taahhütname tercümesi