Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?

Rodosto Çorlu Tercüme Ofisi ile çevirileriniz hız ve kalite birlikteliği ile gün içinde teslim edilmektedir.

İletişim

Noter Onaylı Tercüme

Tekirdağ Çorlu Rodosto Noter Onaylı Tercümanlık Ofisi, 52 resmi dilde, alanında uzman tercüman kadrosu ile kaliteli ve güvenilir Noter Tasdikli Tercüme hizmeti vermektedir. Firmamız kurumsal müşterilerine ve öğrencilere indirimli tercüme, hızlı teslimat, gibi avantajlarla noter onaylı tercüme hizmeti vermektedir. Güvenilirliğimizi ve kalitemizi edindiğimiz tecrübeler ve alanında uzman çevirmen kadromuz sayesinde Çorlu Tercüme bürosunda başarmaktayız.

Çorlu Tercümanlık Ofisi olarak Nüfus cüzdanı, erasmus, okul, vatandaşlık, evlilik cüzdanı, boşanma evrakları, uyruk değiştirme, dil eğitimi, vekalet, muvafakatname gibi işlemleriniz için noter onaylı çeviri hizmeti vermekteyiz. Noter  onayınız için gerekli tüm evraklarınız tarafımızca hazırlanır ve hazırlanan evraklarınızı ofisimizden alabilir veya kargo ile tarafınıza ulaştırabiliriz. Tercüme işlemleri ve noter onayları farklı işlemlerdir ve aynı ücrete tabii tutulmaz. Noter ücreti noterliğe tercüme ücreti tercümanlığımıza aittir.Tüm belgeleriniz gizlilik hakkı ile saklı tutulmaktadır.Noter onaylı tercüme yapan yeminli tercümanın yemin zaptı bulunan noter tarafından onaylanması gerekir. Tercümesi yapılarak hazırlanan belgeler 2 şer nüsha olarak  notere sunulur. Noter onayı yaptırıldıktan sonra bir nüsha onayı yaptıran kişiye verilir.

Noter onaylı tercümeyi yapan yeminli tercümanın yemin zaptı bulunan noter tarafından onaylanması gerekmektedir. Hazırlanan belgeler 2’şer nüsha hazırlanır ve notere götürülür. Noter onayı yaptırılır. Noter onayı yapıldıktan sonra bir nüsha onayı yaptıran kişiye verilir.

Resmi makamlara sunulmak üzere belgelerinizi, resmi işlem hükmü taşıyan bütün evraklarınızı alanında yemin zaptı bulunan uzman mütercim tercümanların tercüme edilip, noter tarafından onaylanmasına noter tasdikli tercüme adı verilir.

Noter Onaylı Tercüme, Çorlu Tercümanlık Ofisi yeminli tercümanları tarafından tercüme edilmiş belgelerin noterler tarafından onaylanmasıdır. Bu sayede tercüme edilmiş belgede, içerik de ya da sözlü beyanlarda yanlışlık yapılmadığı kanıtlanmış olur. Noter tasdikli tercümeler hem tercüme yaptıran tarafın hem de tercüme edilmiş belgelere ihtiyaç duyan tarafın güvenliğini sağlamaktadır.

Çorlu Noter Tasdikli Tercüme
Noter Tasdikli Tercüme hizmeti ile noter hizmeti oldukça sık karıştırılmaktadır. Noter Tasdikli Tercüme, noterin sözlerinin ya da belgelerinin müşteriye tercüme edilmesi anlamına gelmektedir.

Bilindiği gibi noter onaylı tercüme işlemleri noterde yemin zaptı çıkarmış yeminli tercümanlar tarafından yapılan çevirilerin noter tarafından da onaylanmasıyla gerçekleşir. Bazı kurumlar tercüme büroları tarafından onaylanmış yeminli tercümeleri kabul ederken, bazı kurumlar da mutlaka noter onaylı tercüme istemektedir. Yine yurt dışındaki kurumlar da aynı şekilde noter onaylı tercüme istemektedir. Tabi noter onaylı tercümenin yurt dışında da geçerli olması için apostil onayı, Dışişleri Bakanlığı onayı ve ilgili ülkenin büyük elçilik / konsolosluk onayı da gerekmektedir.

Çorlu Tercüme Bürosu iletişim bilgileri:
Noter Onaylı Tercüme