Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?

Rodosto Çorlu Tercüme Ofisi ile çevirileriniz hız ve kalite birlikteliği ile gün içinde teslim edilmektedir.

İletişim

Hukuki Tercüme

Hukuki Tercüme Nedir ?

Hukuk tercümesi, hukuki belgelerin ya da makalelerin tercümesi için sunduğumuz hizmetlerden biridir. Hukuki tercüme ülkeler arası işlemlerde, belgelerde, davalarda, dosyalarda, adli yazışmalarda, yabancı uyruklu kişilerin başvurularında ve bunun gibi çok fazla durumda ihtiyaç duyulur. Çeviri sektörünün kaliteyi belirleyen hizmetlerinden biri de hukuki tercümelerdir. Tekirdağ Çorlu Tercüme Bürosu siz değerli müşterilerimize bu konuda en iyi hizmeti vermektedir ve bunun için uzman ve kaliteli tercüman kadrosuna sahiptir. Bir tercümanın hukuki bir çeviri yapabilmesi için ihtiyacınız olan hukuki tercüme hizmetini almadan önce tercümeyi yapacak kişi hakkında daha önce bu belgeler için çeviri yapmış ve sorunsuz tamamlamış olup olmadığı ile ilgili  bilgi almanız ve tercüme hakkında olduğu kadar kanunlar hakkında da bilgili olup olmadığını anlamalısınız. Aksi halde büyük problemler yaşanabilmektedir.

Hukuki Tercümenin Özellikleri
  • Tercümesi yapılan dile birebir çevrilir ve yoruma yer verilmez
  • Kullanılan kelimelerin hukuki kelimeler olduğuna dikkat edilmeli
  • Çevirilerin tarafsız yapılması önemlidir.
  • Tercüman yaptığı işin hukuki sorumluluğunu bilerek yapmalıdır.
Hukuki Tercümenin kapsadığı bazı hizmetler :
  • Taahhütname tercümesi ve çevirisi
  • Kararname tercümesi ve çevirisi
  • Alım ve satım akdi tercümesi
  • Boşanma kararı tercümeleri
  • Genelge tercümesi  gibi çok sayıda hukuki belgenin tercümesi gerekebilmektedir.
Yabancı Mahkemelerden Gelen Hukuki Evraklar

Yurt dışında yaşadığınız herhangi hukuki süreçlerde, boşanma davalarında, vatandaşlık gibi işlemlerinizde gerekli olan belgelerinizin tercümeleri için gönül rahatlığı ile Tekirdağ Tercüme Bürosu‘na ulaşabilirsiniz. Bu tür tercümeler oldukça hassas ve çok dikkat edilmesi gereken belgelerdir. En ufak bir detayın dahi gözden kaçması canınızı sıkacak sonuçlara yol açabilir. Bu yüzden uzun yıllardır bu konuda uzmanlaşmış yeminli tercümanlar ile çalışıp, edindiğimiz deyimler ile birlikte size elimizden geldiğince yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Tercümesi yapılan dile birebir çevrilir ve yoruma yer verilmez

Kullanılan kelimelerin hukuki kelimeler olduğuna dikkat edilmeli

Çevirilerin tarafsız yapılması önemlidir.

Tercüman yaptığı işin hukuki sorumluluğunu bilerek yapmalıdır.

Bu tür tercümeler oldukça hassas ve çok dikkat edilmesi gereken belgelerdir. En ufak bir detayın dahi gözden kaçması canınızı sıkacak sonuçlara yol açabilir. Bu yüzden uzun yıllardır bu konuda uzmanlaşmış yeminli tercümanlar ile çalışıp, edindiğimiz deyimler ile birlikte size elimizden geldiğince yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Hukuki Tercüme Fiyatları ?

Hukuki tercümeler çok dikkat edilmesi gereken ve daha fazla zaman harcanması gereken belgelerdir. Çevrildikleri dile ve içeriğe göre fiyat değişikliği göstermektedir. Bu yüzden sabit bir fiyat uygulanmaz. Sağlıklı bir fiyat teklifi almak için, Çorlu Rodosto Tercüme Ofisimizi ziyaret edebilirsiniz. Şehir dışından bize ulaşmak istiyorsanız, mail yoluyla veya whatsapp hattından belgelerinizi bize gönderin ve kısa bir süre içinde fiyat teklifinizi alın. Tüm Türkiye’ye online destek vermekteyiz. Tüm evraklarınız kargo aracılığıyla 2 iş günü içerisinde elinize ulaşır.

izinle paylaşılacaktır.

Çorlu Tercüme Bürosu iletişim bilgileri:
hukuki tercüme